Symulacja pożaru i ewakuacja pracowników dla firmy SKANSKA

Symulacja pożaru i ewakuacja pracowników dla firmy SKANSKA

planuj i reaguj

włącz myślenie – planuj i reaguj

26 kwietnia br. w miejscowości Czarne firma STELMACH bhp ppoż rat-med wraz z pracownikami firmy Skanska przeprowadziła ciekawe szkolenie, mające na celu pozorację zagrożenia pożarowego.

W trakcie fikcyjnego pożaru budynku wykorzystano m.in. wytwornice dymowe,  oświetlenie stroboskopowe i awaryjne, flary sygnalizacyjne, system rozgłoszeniowy (detekcja pożarowa, alarm, dźwięki tła pożarowego, wołanie o pomoc, krzyki, płacz etc.),  manekiny ewakuacyjne dorosłego i dziecka oraz aromat dymu – co znacznie podniosło realizm pozoracji.

Po zakończeniu nastąpiło  podsumowanie, omówienie  prawidłowej obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów wewnętrznych oraz  pokaz podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie zostało zainicjowane w 2010 roku. Wszyscy członkowie Porozumienia, tj. dziesięć firm – Porr Polska Infrastructure, Budimex, Erbud, Hochtief Polska, Mostostal Warszawa, Mota-Engil Central Europe, Polimex-Mostostal, Unibep i Warbud oraz Skanska stawiają podwykonawcom identyczne wymagania odnośnie BHP. Także sposób oceny ryzyka na budowie jest taki sam dla wszystkich, co oznacza, że jest ono oceniane w odniesieniu do zadania i wiąże się z każdorazowym przygotowaniem IBWR. We wszystkich firmach obowiązują również te same wytyczne dotyczące szkoleń dla pracowników i podwykonawców. W 2014 roku okulary ochronne stały się standardem wyposażenia dla każdego, kto znajdzie się na terenie budowy.

Tydzień Bezpieczeństwa to czas, w którym sygnatariusze Porozumienia dążą do celu jakim jest „zero wypadków”. To kolejna inicjatywa sygnatariuszy Porozumienia służąca poprawie bezpieczeństwa. Statystycznie na polskich budowach ginie 120 osób w ciągu roku.

Od 25 kwietnia do 1 maja na budowach w całej Polsce odbyła się III edycja Tygodnia Bezpieczeństwa. Tegoroczne hasło przewodnie inicjatywy brzmiało „Włącz myślenie – planuj i reaguj!”.

symulacja pożaru

symulacja pożaru

ewakuacja

ewakuacja

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.